2019 Yılın Ahileri Belirlendi

Admin 13 Kasım 2019 Bizden Haberler 893 -A+
Her yıl esnaflar arasında seçilen kişiler yılın ahisi olarak belirleniyor. Belirlenen ahilere Küçükköy Esnaf Odası Başkanı Erkan Kaya, düzenlenen törenle plaketlerini takdim etti
2019 Yılın Ahileri Belirlendi

Her yıl esnaflar arasında seçilen kişiler yılın ahisi olarak belirleniyor. Belirlenen ahilere Küçükköy Esnaf Odası Başkanı Erkan Kaya, düzenlenen törenle plaketlerini takdim etti.  Plaket takdiminde konuşan Gaziosmanpaşa Küçükköy Esnaf Oda Başkanı Erkan Kaya "Bu yılda, oda yöneticilerimiz ile belirlediğimiz kıstaslar çerçevesinde yılın ahilerini belirledik. Değerli büyüklerimiz yıllarca esnaflığa hizmet etmiş, esnaf ve sanatkarın nasıl olması gerektiğini harekleriye, emekleriyle, söylemleriye ön plana koymuş, bunu göstermiş isimler. Gaziosmanpaşa´da Bakkal Hayrettin Özer, Sultangaz´de Kürekçi Mustafa Kıymaz yılın ahisi seçildiler. Ahilik kültürünü yaşatmak ve esnaflarımızı ayakta tutmak adına çalışmalarımız devam edecektir" dedi. 


Yılın Ahileri olarak Gaziosmanpaşa´da Hayrettin Özer, Sultangazi´de Mustafa Kıymaz seçildiler.  Hayrettin Özer, 1962 yılında Gaziosmanpaşa´ya geldi. 1977 yılından beri Küçükköy Yeni Mahalle´da bakkal olarak esnaflık yapıyor. Özer Bakkal halen daha Yeni Mahalle 594. Sokak 22 numarada faaliyetine devam ediyor.  Mustafa Kıymaz, 1968 yılından beri Sultangazi´de kürek imalatçısı esnaflığı yapıyor. Kıymaz, halen daha Sultançiftliği 14. Sokak 26 numarada kürek imalatına devam ediyor.

Yorumlar